Kwas Bołotowa – przepis na kompleksową regenerację organizmu.

Kwas Bołotowa z glistnikiem swoje skuteczne działanie zawdzięcza stymulacji procesów naprawczych organizmu na poziomie komórkowym. O tym, w jaki sposób poprawić stan swojego zdrowia, wiele można dowiedzieć się z licznych publikacji Borysa Bołotowa. To właśnie ten naukowiec stwierdził, że człowiek może wyleczyć się nawet z najcięższych chorób. Przepis na kwas Bołotowa znajduje się na końcu artykułu.

Na początek trochę faktów z życia Bołotowa.

Borys Bołotow to fizyk, chemik, biolog, wynalazca, a do tego doskonały obserwator, który jako jeden z nielicznych, potrafił zrozumieć prawa, jakimi rządzi się natura. Urodził się w 1930 roku w jednym z miasteczek Okręgu Ulianowskiego w rodzinie rosyjskiego robotnika. Jeszcze jako dziecko, kiedy uczęszczał dopiero do piątej klasy, odkryto u niego bardzo silne biopole.

W związku z tym faktem, mieszkańcy jego rodzinnego miasteczka, zaczęli go licznie odwiedzać, szukając pomocy w leczeniu swoich schorzeń. Bołotow uleczał przez dotyk, przykładając rękę do czoła danego pacjenta albo spoglądając mu w oczy – w ten sposób  wiele osób zostało uzdrowionych. Jednak owych „seansów” trzeba było zaprzestać, przez wzgląd na zakaz nałożony przez przedstawicieli miasteczka na tego typu działalność.

Przez to Bołotow zajął się zgłębianiem innych metod leczenia, przez co pojął m.in. sekrety starożytnej medycyny tybetańskiej, a także ludowej, zainteresował się również ziołolecznictwem oraz homeopatią.

Właściwie całe życie oddawał się badaniom naukowym, dzięki czemu jego nazwiskiem opatrzonych jest ponad 150 wynalazków oraz kilkanaście książek. Jest autorem m.in. teorii odmładzania na poziomie komórkowym oraz leczenia chorób degeneracyjnych, którą zaczął wykorzystywać w praktyce.

W 1977 roku ukończył pracę nad książką „Nieśmiertelność jest możliwa”, nad którą pracował 30 lat, a jej maszynopis składał się aż z 13 tomów!
W czasie swojej praktyki dokonał wielu cudów przy zastosowaniu niejednokrotnie bardzo prostych metod.

Mimo jego cudownie uzdrawiającej działalności,  władze kraju nigdy nie były mu przychylne, przez co w 1983 roku do jego mieszkania wtargnęła bezpieka z nakazem aresztowania pod zarzutem skompromitowania radzieckiej medycyny. Został uznany za wroga systemu.

Jego mieszkanie skrupulatnie przeszukano i okradziono tylko i wyłącznie z rękopisu oraz kopii jednej pracy, którą była: „Nieśmiertelność, to proste”.

W areszcie spędził około 1,5 roku, z czego przez mniej więcej rok trwały ekspertyzy psychiatryczne w Kijowie i Moskwie, a także tortury, pobicia i dręczenie. Kiedy został w końcu uznany za poczytalnego, odbyła się rozprawa.

Bołotow uważał, że człowiek jest w stanie wyleczyć się z każdej, nawet najcięższej, choroby. Swoją teorię sprawdzał w praktyce, a opierała się ona na odbudowie płynnych środowisk organizmu, które są ośrodkiem łączności między mózgiem a resztą ciała.

Pomocne w tym przypadku są bardzo proste środki, dzięki którym można usunąć z organizmu złogi oraz toksyny, jak i odbudować florę bakteryjną jelit oraz usunąć stare komórki, robiąc miejsce dla nowych.

Jednym z przykładów skutecznego środka tego typu, jest właśnie sfermentowany napój na bazie glistnika, nazwany kwasem Bołotowa. Poniżej znajdziecie informacje o jego działaniu, zastosowaniu, a także jak go przygotować samodzielnie w domu.

Działanie kwasu Bołotowa

Kwas Bołotowa ma wszechstronne działanie, a dzięki temu, że zawiera glistnik, to w sfermentowanym napoju pozostają bardzo silne pałeczki kwasu mlekowego.

Poza tym enzymy glistnika ułatwiają wydalanie soli oraz chlorków metali ciężkich z organizmu.

Dzięki stosowaniu kwasu Bołotowa można bardzo dobrze oczyścić przewód pokarmowy, a także układ oddechowy, drogi moczowe i układ rozrodczy.

Dochodzi do szybkiej wymiany komórek, gdzie w miejsce starych powstają nowe, które są zdrowe.

Ponadto organizm odmładza się i regeneruje.

Poprawia się również praca układu pokarmowego, gdyż ustępują zaparcia i dochodzi do odbudowy flory bakteryjnej, a można to zauważyć po lepszym stanie skóry, a także zwiększonej odporności organizmu.

Osoby, które zażywają ten kwas, przestaje męczyć katar, kaszel, przewlekłe stany zapalne zatok oraz oskrzeli.

Można także zaobserwować poprawę przy chorobach układu dróg moczowych, ale też przy chorobach ginekologicznych oraz układu krążenia, a do tego powraca dobre samopoczucie.

Kwas ten może być stosowany do kąpieli, nacierania skóry, a także do podmywania przy infekcjach dróg rodnych.

Przepis na kwas Bołotowa z glistnikiem

Składniki:

  • 3 litry wody przegotowanej, schłodzonej do temperatury pokojowej,
  • szklanka cukru (cukier jest konieczny jako pożywka dla bakterii kwasu mlekowego),
  • łyżka kwaśnej prawdziwej wiejskiej śmietany (śmietana ze sklepu absolutnie do niczego się nie przyda w tym wypadku)
  • szklanka świeżego albo suszonego ziela glistnika (jaskółcze ziele).

Przygotowanie: 

  1. Wodę należy wlać do dużego czystego słoja, a następnie wsypać cukier, łyżkę śmietany i rozpuścić ją poprzez mieszanie.
  2. Rozdrobnione świeże albo suszone ziele glistnika należy umieścić w woreczku z wcześniej wygotowanej gazy wraz z obciążeniem, aby po włożeniu do słoika mogła opaść na dno.
  3. Do takiego obciążenia nie można wykorzystywać metalowych przedmiotów, może to być kamień, szkło lub porcelana.

        Bołotow zalecał wykorzystywać tutaj czarny

        krzemień, który mógł być dodatkowym

        źródłem kwasu krzemowego.

  • Słoik należy przykryć gazą, którą składa się w dwie lub trzy warstwy, a na to nałożyć gumkę i odstawić w ciepłe oraz ciemne miejsce na 2 – 3 tygodnie. Jest to bardzo ważne, aby w pomieszczeniu było naprawdę ciepło (ok. 25 st. Celsjusza), gdyż przy niedostatecznej temperaturze nie zajdzie odpowiednia reakcja.

W tym czasie należy zaglądać do słoika i zbierać jasny kożuszek, który się tam tworzy.

Kwas jest gotowy po trzech tygodniach, a jego powierzchnia powinna być czysta i bez kożuszka.

Jeśli napój będzie dobrze sfermentowany, to będzie miał jasnożółty kolor i owocowy zapach.

Powinien mieć kwaśno–owocowy przyjemny smak z lekką nutką goryczki, a do tego musi być odświeżający i lekko gazowany.

Użycie:

  1. Ze słoja należy odlać litr do picia i wstawić do lodówki.
  2. Pozostały napój należy uzupełnić litrem wody i 1/3 szklanki cukru, który będzie stanowił pożywkę dla bakterii.
  3. Potem, po 3 – 4 dniach, kwas znowu sfermentuje i taką czynność można powtórzyć trzy razy.

Kiedy napój będzie miał brudnoszary albo zielony kolor, a do tego nieprzyjemny zapach pleśni, to będzie to oznaczało, że fermentacja nie przebiegła prawidło i takiego napoju nie wolno stosować.

W tym przypadku za prawidłowy proces odpowiada śmietana, w której muszą się znajdować żywe kultury bakterii, dlatego śmietana ze sklepu w ogóle się nie nadaje.

Kuracja kwasem Bołotowa:

W przypadku kwasu Bołotowa na leczenie składają się dwa etapy.

Pierwszy z nich ma 14 dni i wtedy stosuje się 100 ml kwasu na czczo, trzy razy dziennie, co daje przez 14 dni – 4,2 litra napoju.

Drugi etap jest etapem przypominającym i ma on 30 dni, gdzie stosuje się 100 ml raz dziennie, co daje 3 litry.

W pierwszym dniu stosowania należy zacząć od małych dawek po jednej łyżce stołowej trzy razy dziennie i przy tym należy obserwować organizm oraz stopniowo zwiększać.

Należy pamiętać o tym, że  kwasu nie można stosować przy ostrej białaczce oraz cukrzycy.

*Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter poglądowy i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, znajdujące się na stronie, wdrożone bez konsultacji ze specjalistą, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.


źródło: https://www.odkrywamyzakryte.com/kwas-bolotowa-z-glistnikiem
https://sekrety-zdrowia.org/kwas-bolotowa-przepis-dzialanie